Zajęcia w ramach Uniwersytetu Otwartego AGH dla Młodzieży

Opublikowano: wtorek, 23, maj 2017

Dnia 13.05. 2017 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w kolejnych zajęciach organizowanych w ramach Uniwersytetu Otwartego AGH dla Młodzieży. Tym razem gościliśmy w siedzibie Radia Kraków przy al. Słowackiego 22.
   W pierwszej części spotkania dr hab. Tomasz Buratowski, prof. AGH opowiedział nam o mobilnych platformach konstruowanych w AGH. Dowiedzieliśmy się m.in. jak długą drogę musi pokonać projekt, aby zaczął sprawnie działać.

Następnie ambitni studenci Akademii Górniczo – Hutniczej przedstawili nam zaprojektowany i zbudowany przez siebie bolid, którym rywalizują na międzynarodowych zawodach Formuła Student. Nasi uczniowie pytali o poszczególne etapy budowy, części maszyny oraz tory wyścigowe. Zespół AGH Racing cierpliwie i wyczerpująco udzielał odpowiedzi. Chętni śmiałkowie mogli też przez chwilę poczuć się jak kierowca Formuły 1 i zasiąść za kierownicą wyścigówki. Uczniowie i opiekunowie ochoczo skorzystali z tej możliwości. Było to niezwykłe doświadczenie!
   Serdecznie dziękujemy Panu dr hab. Tomasz Buratowskiemu, prof. AGH oraz zespołowi AGH Racing za niesamowite wrażenia i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do naszej galerii.