Błękitny Marsz Pokoju ONZ

Opublikowano: środa, 07, czerwiec 2017

5 czerwca 2017 roku 2 klasy z naszej szkoły - I B i I C (oraz kilkoro uczniów z klasy II D) wzięły udział w Błękitnym Marszu Pokoju ONZ. Forma tego działania była niecodzienna - happening na czołgu! Z błękitnymi balonikami w rękach, z transparentem "Chcę Pokoju na Świecie" - o 11.30 ruszyliśmy spod szkoły na osiedle Górali, gdzie przed Muzeum Czynu Zbrojnego stoi ciężki czołg, który ma za sobą szlak bitewny podczas II wojny światowej.

Gdy już pojazd bojowy - symbol wojny i walki został "spacyfikowany" - zasłonięty błękitem i pokojowymi hasłami, spotkaliśmy się z kombatantem p. kapitanem Franciszkiem Baryłą. Życzył on nam, byśmy zawsze żyli w pokoju, wspierali się i rozumieli. Krzyknęliśmy głośno  kilka razy "Chcemy żyć w pokoju !", żeby dać wyraz naszym przekonaniom o ważności tego hasła i podkreśleniu, że każda inicjatywa na rzecz POKOJU jest cenna.
Na zakończenie naszej akcji zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i ruszyliśmy z powrotem do szkoły.