Wycieczki w ramach Koła Historycznego

Opublikowano: środa, 14, czerwiec 2017

Wizytą w Muzeum Archeologicznym  na wystawie „Jak powstał stary Kraków” zakończył się cykl wyjść organizowanych w ramach Koła Historycznego. Uczniowie klas Ib oraz Id w ciągu mijającego roku szkolnego mieli okazję odwiedzić znajdujące się na terenie Krakowa muzea.
Pierwszym miejscem, które odwiedzili nasi uczniowie była Stara Synagoga na ulicy Szerokiej. Podczas lekcji muzealnej jej uczestnicy mieli okazję poznać zasady judaizmu oraz najważniejsze pojęcia związane z tą religią.

Podczas kolejnego wyjścia w Muzeum Archeologicznym Miasta Krakowa uczniowie zwiedzili wystawę dotyczącą Starożytnego Egiptu. Jego uczestnicy mogli poznać różne aspekty życia i kultury Starożytnych Egipcjan oraz zobaczyć niezwykłe znaleziska archeologiczne w tym sarkofagi, mumie ludzkie i zwierzęce.
W muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego członkowie Koła Historycznego uczestniczyli w lekcji muzealnej „Pieniądz wehikułem czasu”. Podczas zajęć uczestnicy poznali historię rozwoju mennictwa od czasów najdawniejszych, aż do upadku Cesarstwa Rzymskiego.
„Ikona odkrywanie tajemnicy” to temat lekcji muzealnej, w której uczniowie mieli okazję uczestniczyć w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka. Uczestnicy na własne oczy mogli zobaczyć w jaki sposób powstawały ikony oraz zapoznać się z najważniejszymi pojęciami łączącymi się z wyznaniem prawosławnym.
Podczas spaceru edukacyjnego szlakiem wybranych zabytków romańskich i gotyckich na terenie wzgórza wawelskiego i Śródmieścia Krakowa uczniom została przybliżona historia najstarszych zabytków naszego miasta.

Film nagrany podczas wizyty uczniów w synagodze

Zapraszamy do naszej galerii:

Wycieczka - Muzeum Archeologiczne - Egipt

Wycieczka - Muzeum Archeologiczne - Spacer po średniowiecznym Krakowie