Edukacja Globalna 2016/17

Opublikowano: poniedziałek, 14, listopad 2016

Edukacja Globalna - zaproszenie do udziału w Tygodniu Edukacji Globalnej

DOTYCHCZASOWE DZIAŁANIA:

Edukacja globalna i wolontariat służy propagowaniu wartości i postaw otwartości na otaczający świat, zwłaszcza na rzeczywistość krajów biednych, daje możliwość pogłębienia wiedzy nauczycieli i uczniów w zakresie celów zrównoważonego rozwoju.
Projekt realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji pod patronatem MEN i MSZ przebiega we współpracy z regionalnymi placówkami doskonalenia nauczycieli jako Instytucjami Partnerskimi i ma na celu stworzenie sieci Szkół Liderów Edukacji Globalnej i wsparciu nauczycieli w realizacji EG w roku szkolnym 2016/2017 – w tym Tygodnia Edukacji Globalnej „Razem dla pokoju”.

Plakat do pobrania tutaj

Działanie nr 1
  - Ogłoszenie konkursu na hasła i wierszyki /np. lepieje/ o bananach i innych owocach.
  -  Zbieranie materiałów do wystawy tematycznej.
  -  Obejrzenie przez wybrane klasy wystawy „JA I TY” przygotowanej przez Fundację ART IN ACTION

Działanie nr 2
 -  8 listopada przed zebraniem z rodzicami przygotowane zostało „EKO stoisko” z produktami FAIR TRADE. W ramach współpracy z FUNDACJĄ „KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE” uczniowie pod kierunkiem p. Ilony Pilarek zachęcali rodziców do skosztowania pysznej kawy, herbaty, czekolady i bananów wyprodukowanych w zgodzie z zasadami fair trade. Następnie rodzice mogli zapoznać się z ciekawą wystawą opakowań po produktach EKO i wypełnić ankietę na temat znajomości zasad sprawiedliwego handlu i wartości żywności ekologicznej.

Działanie nr 3
 - TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ 14 – 20 listopada
Zaplanowane przedsięwzięcia:
 -  Przygotowanie wystawy na temat pochodzenia bananów.
 -  Przygotowanie – teraz dla uczniów – stoiska z produktami FAIR TRADE
 -  Dekoracja szkoły /plakaty tematyczne, emotikony, symbole/
 -  Instalacja przestrzenna z wykorzystaniem wierszyków i haseł o bananach i innych owocach
 -  Gazetka „JA I TY” Impresje po obejrzeniu wystawy
 -  Spotkanie z wolontariuszką z Boliwii
 -  Warsztaty „Sprawiedliwy handel”
 -  Wyświetlanie filmu /w salach z projektorem/ otrzymanego od Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie
 -  Happening „Kupuj BIO-BANANY”

Czy się uda? Trzymajmy kciuki, aby wszystkie plany zostały zrealizowane…

Edukacja Globalna w naszej szkole w latach 2013-2014

Opublikowano: czwartek, 03, listopad 2016

Prezentacja

Seminarium - Edukacja Globalna

Opublikowano: środa, 29, październik 2014

Witam obecne i potencjalne liderki Szkół Liderów EG ( SL-EG) i wszystkie zainteresowane osoby.
Przedstawiam w załączniku pełny program naszego spotkania, które odbędzie się w najbliższą sobotę 16.09 2017r.( szczegóły w programie). Uległ on nieznacznym zmianom merytorycznym, ramy czasowe pozostają takie same. FORMUŁA SEMINARIUM JEST OTWARTA, więc gdyby inne zainteresowane osoby chciały w nim uczestniczyć SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Uczestniczki projektu od 2016r. i nowo-zarejestrowane proszone są  o zawieszenie programu seminarium na stronie internetowej swoich szkół .
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia
                                                                                                                                                                                        Jadwiga Dąbrowska -  trener EG,
                                                                                                                                                                                                     koordynator regionalny

Ps. Możecie Państwo otrzymać program seminarium także za sprawą KIRE.

Program warsztatów do pobrania.