Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo pozycji dla pociech w różnym wieku. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że rodzice mają ogromny problem z podjęciem decyzji o zakupie. Jakie książki dla 6 latka20 % taniej będą najlepszym wyborem? Nie jest rekomendowane pod żadnym pozorem przed podjęciem decyzji o zakupie sugerować się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem jest stosunek wartości, książki do wspomnianej ceny. 

“Petronela z Jabłoniowego sadu. Na tropie tajemnic”

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że główna bohaterka tej książki już dawno skradła serca dzieci. Pociechy, które z różnych powodów nie przeczytały pierwszej części nie muszą się niczym martwić. Oczywiście mogą nadrobić zaległości. W omawianej pozycji znajduje się jednak mnóstwo retrospekcji czy wyjaśnień z pierwszego tomu. Należy mieć świadomość, że w tym tomie bardzo dużo miejsca zostało poświęcone tematom dotyczącym akceptacji i miłości. Warto zaznaczyć, że wszystko zostało przedstawione w żartobliwym i bajkowym klimacie  Jabłoniowego Sadu. Godny uwagi jest fakt, że został poruszony również temat cyrku. Rekomendowane jest rodzicom omówienie tego aspektu z pociechą. Pozycję czyta się bardzo szybko. 

“Hej Jędrek. Kłopoty z dziewczynami”

Jest to kolejny tom serii, który pociecha powinna pochłonąć w błyskawicznym tempie. Można mieć całkowitą pewność, że w książce nie zabraknie ilustracji, dobrego humoru czy fantastycznej mimiki głównych bohaterów. Nie można zapomnieć, że pozycja została napisana w bardzo prostym, infantylnym stylu. Rodzice mogą kupić dzieciom najnowszą część nawet wtedy, gdy nie zostały przeczytane poprzednie tomy. Nie jest bowiem konieczna znajomość całej serii. 

“O chłopcu, który szukał domu”

Warto wiedzieć, że “Ten Obcy” Ireny Jurgielewiczowej jest jedną z najlepiej wspominanych lektur przez rodziców. Głównym bohaterem omawianej pozycji jest Piotr, który przez to, że nie miał rodziców czuł się bardzo samotny. W trakcie wędrówki po lesie okaleczonym wojną spotkał niezwykle tajemniczą kobietę. Jak dalej potoczą się jego losy?