Warto wiedzieć, że obecnie wybór dobrej książki dla sześcioletniego dziecka nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo świetnych pozycji. Jakie książki dla 6 latkaz przyciskami będą najlepszą opcją? 

“Słoń Eriki”

Główna bohaterka znalazła pod swoimi drzwiami słonia. Oczywiście zwierze czuło się zdezorientowane, przestraszone i zagubione. Jak wiadomo, zajmowanie się słoniem jest niezwykle trudne. Oznacza to tym samym, że Erika stanęła przed ogromnym wyzwaniem. Musiała dowiedzieć się, co słoń lubi robić, a także co je i w jaki sposób się go pielęgnuje. Godny uwagi jest fakt, że w pewnym momencie pomiędzy wspomnianą dwójką zaczęła się się tworzyć pewnego rodzaju przyjaźń. 

“Zagadka biblioteki”, “Zagadka Dębów Rogalińskich”, “Zagdaka Królowej Parku”, “Zagadka Jaskini”

Rekomendowane jest przedstawienie pociechom tej detektywistycznej serii. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzieci uwielbiają samodzielnie rozwiązywać różne zagadki. Należy zaznaczyć, że głównymi bohaterami są bliźniaki Mela i Ignacy. Ponadto ich mama na co dzień pracuje w bibliotece. Mnóstwo czasu spędzają w bibliotece, gdzie mają przyjemność obserwować przychodzące osoby. Warto zaznaczyć, że opowiadania z ich udziałem czyta się niezwykle przyjemnie. Pozycje nie tylko wciągają, ale również trzymają w napięciu. Godny uwagi jest fakt, że dzieci w tej serii same będą miały możliwość wybrania zakończenia historii. 

“Emi i tajny klub superdziewczyn. Wielka księga przygód 2”

Emi postanowiła razem ze swoimi przyjaciółmi Faustyną, Fiorą, Frankiem i Anielą założyć tajny klub, w którym dzieje się zdecydowanie więcej, niż mogłoby się wydawać. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że pociechy uwielbiają sięgać po wspomnianą serię, opisuje ona bowiem szkolną rzeczywistość i temat przyjaźni. Ponadto do czytania zachęcają tajemniczo brzmiące tytuły. Do atutów serii trzeba także zaliczyć stosunkowo dużą objętość i sporą czcionkę. Dzieci przeważnie czytają poszczególne pozycje bardzo szybko.