Osiągnięcia uczniów w roku 2015/2016

Opublikowano: niedziela, 15, maj 2016

Uczennica z klasy 2C Justya Szkarłat w konkursie Cartoon Network na animację - w pierwszej edycji, która odbyła się w roku 2015 - zajęła 1 miejsce, a w tym roku 2016, również w tym samym konkursie (Edycja II), zajęła miejsce 3.

"W ramach konkursu można było przygotować zgłoszenie w trzech różnych wariantach: projekt postaci, scenorys lub krótkometrażowa animacja, i to właśnie ostatnia propozycja wydała mi się najciekawsza. Sposób wykonania oraz temat pracy był dowolny, więc filmy były od siebie skrajnie różne. Od techniki poklatkowej z wykorzystaniem figurek Lego aż po ręcznie rysowane kreskówki. Głównym ograniczeniem był czas - materiał nie mógł przekraczać dwóch minut. Konkurs rozpoczął się wraz z początkiem wakacji a na przygotowanie pracy zostały przeznaczone dwa miesiące. W sam raz na zaplanowanie fabuły, zgromadzenie potrzebnych materiałów i ostatecznie zmontowanie filmu. Stworzenie tej animacji było sporym wyzwaniem ale także ciekawym doświadczeniem."

Justyna

Konkursu Imagination Studios Cartoon Network.

Wyniki konkursu można znaleźć na tej stronie: http://www.imaginationstudios-konkurs.cartoonnetwork.pl/winners2/

Ze względu na ograniczenia playera strony Cartoon Network, dodaję jeszcze link do wersji filmu w wyższej jakości na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=USn8Svgwdkc

Konkurs biblijny „Z mądrością Proroków przez życie”:

laureatka Katarzyna Gromadzka kl. IIIb

Konkurs historyczny „Ani na chwilę nie złożyliśmy broni…” Polacy w walce podczas II wojny światowej 1939-1945:

laureat Jędrzej Górka kl. IIa

Julia Chochół

Opublikowano: niedziela, 15, maj 2016

Filigranowa nastolatka. Skromna i zawsze uśmiechnięta. Dla Niej gimnastyka artystyczna to „…piękny

i wdzięczny sport”.

A jak to wygląda „od kuchni”?

W trakcie roku szkolnego do codziennej rutyny szkolnej dodajemy 3-4 godziny treningów. Pod koniec tygodnia nasza bohaterka rusza w trasę. Zabiera ze sobą podręczniki, aby nie mieć zaległości w nauce. Wraca najczęściej w niedzielę.

Ilu spośród jej rówieśników stać by było na to, by dla swojej pasji wyrzec się choćby krótkich chwil odpoczynku?

Może więc może liczyć na swobodne korzystanie z wolnego czasu w trakcie ferii, wakacji?

No cóż, jest wtedy „wolna od obowiązków szkolnych”. Treningi odbywają się 2 razy dziennie po 6, 8 godzin. Nie wypoczywa, czas wypełniają Jej zajęcia zaplanowane przez trenerów.

Czy się skarży?

Czasami jest zmęczona, ale to Jej pasja i sposób na życie. Lubi wszystkie przybory wykorzystywane w trakcie pokazów jak: skakanka, obręcz, piłka, maczugi, wstążka. Ceni układy choreograficzne opracowane przez trenerkę Samantę Gawor. Układ indywidualny trwa 1:30 min. a zbiorowe, w których uczestniczy 5 zawodniczek, 2:30 min.

Jak wiele osiągnęła?

Zespołowo:

- Mistrzostwa Europy w Mińsku na Białorusi – 19 miejsce,

- World Cup w Pesaro we Włoszech – 14 miejsce.

Indywidualnie:

- rok 2013 – Ogólnopolska Olimpiada – 2 miejsce,

- rok 2014 – Paderbor – 2 miejsce,

– Srebrny Sokół – 1 miejsce,

- rok 2015 – Srebrny Sokół – 3 miejsce,

– Grand Prix – 3 miejsce,

– Wieliczka Cup – 1 miejsce.

Imponujące przykłady, nieprawdaż? Wydawać by się mogło, że takie osiągnięcia zasługują na uwagę i wsparcie. Jednak nasza bohaterka nie ma sponsora i wszystkie wyjazdy opłacają rodzice. Trudno uwierzyć, że już osiem lat trenuje i jak mówi: „nie wyobraża sobie życia bez tego”. Codziennie godzi obowiązki szkolne z pasją, w której odnajduje radość życia. I mimo że jest to doprawdy trudna sztuka, wydaje się być szczęśliwa.

A może to właśnie przepis na sukces?

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Opublikowano: czwartek, 19, grudzień 2013

− I miejsce w IV Parafialnym Konkursie "Wielki Test o Janie Pawle II" - Katarzyna Gromadzka uczennica z klasy 1b

− II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Literacko - Fotograficznym "KOROWÓD ŚWIĘTYCH" organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 4 im. Polskich Noblistów zajęła uczennica klasy IIIa Monika Konrad